جزوه کامل عربی مخصوص ریاضی و تجربی

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت نظریه شخصیت رابرت کلونینگر📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته گردشگری📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته هوانوردی📂پاورپوینت زمان بندی سرعت (ویژه ارائه کلاسی درس علم تمرین)📂پاورپوینت آناتومی دستگاه عضلانی📂مجموعه قالب پاورپوینت آماده برای رشته های دامپروری و دامپزشکی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته دندانپزشکی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته برق📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته کشاورزی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته پزشکی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته شیمی و داروسازی📂تحقیق کاربرد آنزیم ها در صنایع غذایی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته علوم آزمایشگاهی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته پرستاری📂پاورپوینت نظریه واکنش های هیجانی ماورر📂تحقیق انواع سقف های بتنی📂پاورپوینت دوپینگ ورزشی📂تحقیق سیستم موقعیت یاب جهانی و کاربرد آن در مریخ📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته مدیریت📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته علوم تغذیه📂تحقیق زندگی نامه مولانا📂پاورپوینت كاربرد اهرم ها در بدن📂پاورپوینت ماشین آلات مورد استفاده در پروژه های عمرانی📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته مکانیک📂مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته حقوق
جزوه کامل عربی مخصوص ریاضی و تجربی|50467944|kyl
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد جزوه کامل عربی مخصوص ریاضی و تجربیرا مشاهده می نمایید .

درس عربي، درسي است که اغلب داوطلبان کنکور به آن توجه کمتري دارند و اين موضوع رامي توان در ميانگين اين درس در کنکور هر سال مشاهده کرد. البته کساني که به اين درس توجه ويژه مي کنند بر خلاف ديگران مي توانند در کنکور درصد خوبي بدست آورد وبسيار به داوطلب کمک کند. درس عربي، درسي است که در آن تست زدن را بيشتر از خواندن سفارش مي کنيم و مرور چندين باره قواعد عربي بدون تست زدن نمي تواند ما را کاملأ به سر منزل مقصود برساند. تثبيت اطلاعات و نکته هاي عربي با تست زدن انجام مي پذيرد تا نقاط ضعف و قوت داوطلب آشکار گردد و مرور آن ها تسلط ما را به قواعد و نکته ها بيشتر مي کند.


در عربي ، اول چه چيزي را بخوانيم و از کجا شروع کنيم:


# سوالات عربي چند قسمت است:


1- بخش اول ترجمه، که شامل 8 سؤال است که عبارت اند از:5سؤال ترجمه عربي به فارسي 2 سؤال ترجمه فارسي به عربي(تعريب) و 1 سؤال مفهوم است.


2- بخش دوم، درک مطلب است که شامل 9 سؤال است که شامل 4 سؤال از متن داده شده و 2 سؤال تشکيل (حرکت گذاري) و 3 سؤال تجزيه و ترکيب (التحليل الصرفي والاعراب) است.


3- بخش سوم مربوط به قواعد عربي 2و 3 است که شامل 8 سؤال است که شامل يک سؤال از اعلال، حدود 2 سؤال از مرفوعات، حدود 3 سؤال از منصوبات و 1 سؤال از انواع اعراب واعراب فعل مضارع و 1 سؤال از صفت و مضاف اليه و ..........


با توجه به تقسيم بندي فوق اگر دقت کنيم، اگر 8 سؤال ترجمه و 4 سؤال درک مطلب را که همگي مربوط به دانستن ترجمه است با هم جمع کنيم حدود 50 درصد ازسوالات کنکور عربي مي شود. البته مي دانيم گاهي پاسخگويي به قواعد نيز مستقيم يا غير مستقيم به دانستن ترجمه ارتباط دارد. با اين وجود ارزش ترجمه و درک واژگان ارزشي بيش از 50 درصد دارد. لذا پيشنهاد مي گردد داوطلب کار خواندن عربي خود را با ترجمه آغاز کند و تا آخر، مطالعه و تست و تمرين ........... ترجمه را رها نکند.


داوطلب در ترجمه اول سراغ انواع فعل ها برود و سعي کند به آن افعال تسلط کافي پيدا کند و روش هاي تست زني در ترجمه و رد گزينه آن را فراگيرد و پس از مرور افعال شروع به تست زدن نمايد و اشکالات و نقاط ضعف خود را پيدا کند و تا آن جا که مي تواند دايره فراگيري لغات خود را افزايش دهد، در اين مسير دانش آموزي موفق است که هر وقتي هر تست عربي را مي بيند سعي کند به لغات آن توجه ويژه اي کند و پس از مدتي کلمات و عبارات و واژگان تکرار مي شود و بدين وسيله کاملأ تسلط پيدا مي کند.( دقت شود) در گام دوم بايد به سراغ تست هاي درک مطلب برود و به صورت آهسته ولي پيوسته مثلأ از اول سال، هفته اي 1 تا 3 متن درک مطلب بخواند و سعي کند به مطالب تسلط پيدا نمايد و پس از مدتي خواهد ديد که چقدر درک مطلب برايش آسان تر و آسان تر خواهد شد.


در مرحله سوم پيشنهاد مي گردد که ابتدا خلاصه اي از قواعد تهيه کند که درآن نکته هاي خيلي مهم و استثناها را يادداشت نمايد و پس از آن سعي کند تست آن موضوع را بزند. البته بايد توجه کنيم اول 10 الي 15 تست را انتخاب کرده و آن تست ها را در زمان کمتر از 1 دقيقه براي هر تست زده شود سپس درصد گرفته شود و بعد از آن با مراجعه به پاسخنامه اشکالات و نقاط ضعف را خود پيدا کرده و سعي شود با مراجعه به قواعد خلاصه شده يا قواعد مفصل در کتاب، مطالب را در ذهن تثبيت کند و اگر نتوانستيم حتمأ از معلم يا دوستي که تسلط بيشتري دارد پرسيده شود . در اين حالت است که شما کم کم به قواعد عربي تسلط پيدا مي کنيد و پس از آن مي توانيد به سراغ 20 تست بعدي برويد و اين کار را ادامه دهيد.


مرحله آخري که پيشنهاد مي شود زدن تست هاي جامع در زمان مقرر کنکور است و سعي کنيم آمادگي خود را در زمان بندي خاص تجربه کنيم و بتوانيم تسلط به اطلاعات را با زمان بندي هماهنگ کنيم.


متأسفانه ديده شده که دانش آموزي تسلط کافي به قواعد دارد ولي در زمان مقرر و معين نمي تواند بيش از نيمي از تست ها را بزند و فقط درصدي حدود 50 يا 60 را به دست مي آورد. با اين وجود بايد سرعت عمل در تست زني تمرين شود و يا حداقل با توجه به مديريت تست زني، 5 الي 7 تست سخت را نزده رها کنيم تا بتوانيم تست هاي آسان را حتمأ ببينيم تا وقت کم نياورده و بتوانيم درصدي حدود 72 يا 80 را به دست آوريم.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------این فایل شامل تمامی قواعد کتاب های اول و دوم و سوم است به اضافه قواعد ترجمه و درک مطلب
شما میتونانید این محصول را از طریق لینک زیر با قیمت 4000تومان دریافت کنید


خرید جزوه کامل عربی کنکور با قیمت 4000 تومان